Sohbet Burada
BURADA SOHBET ZİL ZURNA! Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Bitlis Sohbet Odalari

Bitlis Sohbet Odalari

Bitlis 2

Bitlis Sohbet Siteleri

Güzel illerimiz arasında 450 Bin nüfusa sahip Bitlis ilimize Kaliteli sohbet için Bitlis sohbet siteleri ile hizmet vermeye başladık. Sohbetlerde.net sahibi olan Mehmet Akif beyinde Bitlisli olduğunu belirtmek isterim. Dedik ya hani güzel ilimiz diye gerçekten de bir doğa harikası olan Bitlis ilimizin bir birinden güzel ilçeleri ve gezilecek yerleri vardır. Bu kadar ilgi odağı olan bir ilinde elbette ki insanları da güzeldir ve seviyeli sohbet ederler. Gelin biraz Bitlisi tanıyalım.

Bitlis’ in İlçeleri: Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan’ dır.

Coğrafyası: Bitlis ilinin topraklarının çoğu sarp ve yüksek dağlardan oluşmuştur. Önemli dağlar olan Nemrut ve Süphan’ dır.

İklimi: Karasal özellikler gösteren Bitlis iklimi, gerçekte doğunun sert ve karasal iklimiyle Akdeniz iklimi arasında bir geçiş niteliği göstermektedir. İlde kışlar soğuk, yazlar ise sıcak ve kurak geçer.

Tarihçesi: Bitlis, ismini Mekadonya Kralı Büyük İskender’ in (Alexander), şehirde bulunan kaleyi yaptırttığı komutanlarından “Bedlis’ ten” almaktadır. Geçmişi M.Ö. 2000 yılına kadar uzanan Bitlis’ te Urartu, Asur, Med, Pers, Mekadonya Krallığı, Roma ve Bizans Dönemleri’ ne ait izlere rastlanılmaktadır.

Bitlis Kaliteli sohbet sitesi

Kaliteli sohbet yapabilmek için öncelikle insanların yani kullanıcıların kaliteli ve elit olması gerekmektedir. Sizlere sunduğumuz bu Chat odaları içerisinde kişiler son derece elit ve kaliteli bireylerdir. Chat siteleri ile sohbet etmek muhabbet yapmak isteyen her kez Chat odalarımıza giriş yapabilirler. Bitlis sohbet sitesi siz kullanıcılara eğlenceli sohbet yaptırır. Keyifli sohbet muhabbet yapmak bedava sohbet için Sohbet odaları adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Türklerin 11. Yüzyılla birlikte başlayan Anadolu akınları sırasında önemi bir uğrak yeri haline gelen, bu tarihlerde Alpaslan ve ordularını Ahlat’ ta konuk eden Bitlis, Türklerin Anadolu’ ya açılmasında çok önemli bir rol de üstlenmiştir. 1514 yılında Osmanlıların eline geçmiştir. 1929 yılında Muş iline bağlı ilçe, 1936 yılında ise il olmuştur.

Ne Yenir: Bitlis Büryan kebabı yörenin ünlü yemeğidir. Oğlak etinden yapılan bu yemek Haziran-Temmuz-Ağustos ayları arasında yenilebilir. Uykusundan fedakarlık yapabilenler yine bu aylar arasında sabah saat 05:00′ te “avşor” adı verilen yemekten tadabilirler.

Sohbet Giris

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet Odalarında Güzel Dostluklar
SevdaFm Radyomuzu Dinleyin
#SevdaFm Radyomuzu Buraya Tıklayarak Dinleyenilirsiniz..
Yardımlaşma
#Help Kanalına Girip Yardim isteyebilirsiniz..
web hosting