Sohbet Burada
BURADA SOHBET ZİL ZURNA! Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Ağrı Sohbet Odalari

Ağrı Sohbet Odalari

Ağrı Sohbet Siteleri

Ağrı sohbet siteleri sayesinde ağrı şehrinde yaşayan kullanıcıları bir araya topluyoruz. Ağrılı arkadaşlarımızla kaliteli sohbet Chat yapmanın mutluluğunu bizimle yaşayın. Her şehirden kullanıcısı olan Sohbet ortamlarımıza sizlerde katılabilirsiniz. Sohbet sitesi sizlere eğlenceli zamanlar yaşatabilir.

Herkese uygun Chat odası sayesinde istediğiniz şehirde bulunan inanlarla iletişim kurabilirsiniz. Kiminle sohbet etmek istediğinizi kendiniz seçip, sohbet etmeye muhabbet yapmaya başlayabilirsiniz. En kaliteli sohbet odaları bulunan Seviyeli sohbet sitelerimize sizleri de bekliyoruz.

Ağrı’nın İlçeleri: Doğu Beyazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay ve Tutak’tır.

Coğrafyası: Ağrı, kuzeyden Kars ve Iğdır, Batıdan Erzurum ve Muş güneyden Bitlis ve Van, doğudan İran sınırı ile çevrilidir.

Ağrı’ da mevcut toprağın büyük kısmını dalgalı, yüksek dağlık arazi meydana getirir. Ağrı ilinde dağlar sıralar halindedir.

Şehirlerarası Sohbet ortamı

Şehirlerarası sohbet ortamlarına sizleri de davet ediyoruz. Ağrı sohbet Chat mekanımıza giriş yapabilirsiniz. İklimi: Ağrı’ da bitki örtüsü olarak zengin otsu bitki türleri egemendir. İlkbaharda canlanan otlar, sonbaharda havaların soğumasıyla tükenir. Kışları soğuk ve sert yazları kurak ve sıcaktır.

Tarihçesi: Ağrı ilinin tarihi, Paleolitik Çağ’a kadar uzanmaktadır. Daha geç dönemlerde bu bölge ile Mezopotamya arasında kültürel ilişkiler olduğunu gösteren Tunç Çağı araç gereçleri bulunmuştur. Ağrı ve çevresine yerleşen en eski topluluklardan biri hurilerdir.

M.Ö. 14. yüzyılda Hititlerin Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki etkinliklerini yitirmeleriyle ortaya çıkan Hurilerden sonra yöre Urartu, Pers, Makedon, Roma ve Bizans hâkimiyetine girmiştir. M.S. 7. yy. ortalarında Arapların eline geçen ve stratejik konumu nedeniyle istilalara uğrayan Ağrı’yı 11. yüzyılda Selçuklular egemenlikleri altına almışlardır. Selçukluların aralıklarla süren egemenlikleri Moğol akınlarıyla son bulmuştur. Sonradan İlhanlılar, Celayir’iler, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Saf eviler ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. I. Dünya Savaşı’nda Ruslar tarafından işgal edilen bölge, 1921 yılında yapılan Kars Antlaşması ile Türkiye’ ye iade edilmiştir.

 

Ağrı Sohbet Ortamı

Ne Yenir: Ağrı yöresinde hayvancılığın büyük çapta olması nedeniyle hayvan ürünleri büyük miktarda kullanılmaktadır. Ağrı zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Saç kavurma en meşhur yemeğidir. Gosteberg buğulama, Abdi gör köftesi, Hengel, haşıl, erişte, kuymak, kete, bişi, Erdek, asude, bulgur pilavı, yalancı köfte, ekmek aşı, lalanga, ayran aşı, halise, çiriş ketesi, murtuna ve ağız yakan ve deveci çorbası gibi yöreye özgü yemekleri vardır. Ağrı sohbet Chat ile ağrıda yaşayan yüzbinlerce insanla sohbet etme fırsatını kaçırmayın. Ağrı sohbet ortamı sizler için hazırlanmış chat sohbet odasıdır.

Sohbet Giris

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet Odalarında Güzel Dostluklar
SevdaFm Radyomuzu Dinleyin
#SevdaFm Radyomuzu Buraya Tıklayarak Dinleyenilirsiniz..
Yardımlaşma
#Help Kanalına Girip Yardim isteyebilirsiniz..